داروخانه کیهان


هرگونه انتقاد و پیشنهاد خود را با ما در میان بگذارید

keyhanpharmacy@gmail.com

با ما در تماس باشید

88277635 - 021

آدرس

تهران : گیشا , کوی نصر , کوچه دوم , پلاک 23 , داروخانه کیهان2020-02-26 11:01:58 بازدید: 323

مکمل های تقویت کننده سیستم ایمنی

مکمل تقویت کننده سیستم ایمنی

اکیناسه

مطالعات نشان داده است که عصاره این گیاه می تواند در پیشگیری از سرماخوردگی و بیماری های عفونی ویروسی  مشابه موثر باشد خصوصا اگر بیماری دستگاه تنفس فوقانی را درگیر نماید.این گیاه دارای اثرات تقویت کننده سیستم ایمنی و هم چنین ضد التهابی می باشد.هم چنین این گیاه دارای اثرات انتی اکسیدانی واضح می باشد که اثرات ان در بهبود علایم بیماری ها و حتی سرطان را توجیه می نماید. مقدار مصرف این مکمل به طور دقیق مشخص نیست ولی به طور تخمینی به میزان 300 میلی گرم از عصاره این گیاه به طور معمول باید مصرف شود. مصرف کوتاه مدت این مکمل  یعنی 7 الی 10 روز ایمن است ولی مظالعات برای استفاده طولانی مدت هنوز انجام نشده است.

مصرف این مکمل در بانوان باردار/ بانوان شیرده /بیماران مبتلا به آسم/اطفال زیر 12 سال/بیماران مبتلا به ایدز/بیماران خونی مانند آگرولونوسیتوز و موارد مشابه حتما باید با نظر پزشک مصرف شود.

فرآورده های حاوی عصاره این گیاه هم به صورت تکی و هم در ترکیب با سایر مکمل ها در بازار دارویی ایران موجود است.

 

خوشبختانه رنج قیمتی این مکمل مناسب بوده و در بازار دارویی در دسترس است

سلنیوم

سلنیوم یکی از مواد معدنی ضروری برای بدن است که باید توسط مواد غذایی دریافت شود.غذاهای دریایی و دانه ها و تخم آفتابگردان یافت می شود.

این ماده به عملکرد صحیح سیتم تیرویید و ایمنی کمک می نماید.

سلنیوم به دلیل آن که بخشی از انزیم گلوتاتیون پر اکسیداز  می باشد  و این انزیم یکی از موارد مهم در جلوگیری از اسیب سلولی و استرس اکسیداتیو است   دارای اثرات انتی آکسیدانی  بوده و از استرس اکسیداتیو جلوگیری می نماید به این علت در تقویت سیتم ایمنی و هم چنین درمان ناباروری نقش دارد.مقدار توصیه شده سلنیوم برای خانم ها و آقایان 55 میکروگزم در روز است که تا میزان 200 الی 300 میکروگرم در روز قابل افزایش است .این مکمل بهتر است همراه غذا مصرف شود. مصرف این مکمل در بانوان باردار و شیرده توصیه نمی گردد.

دقت داشته باشید مصرف خود سر سلنیوم با دوز های بالا توصیه نمیشود، لذا حتما از داروساز خود در ارتباط با نحوه مصرف سوال کنید .

زینک

زینک یکی از مواد معدنی مهم است که به طور کلی در سیستم ایمنی و ترمیم زخم و رشد طبیعی سلول ها نقش دارد.منابع غذایی زینک شامل گوشت قرمز/صدف ها/دانه ها و غلات می باشد.

طبق مقالات معتبر منتشر شده این دارو می تواند منجر به رشد و تمایز طبیعی سلول هلی ایمنی غیر اختصاصی از جمله نوتروفیل ها شوند .هم چنین برای فعال سازی و عملکرد کارامد و صحیح سلول های لنفوسیت تی ضروری است.این سلول منجر به فعال سازی سایتوکاین ها و پیامبر های ایمنی می شود. علاوه بر این زینک منجر به رشد و عملکرد لنفوسیت ب می شود که مسیول ساخت آنتی بادی ها هستند.

زینک هم چنین منجر به حفظ عملکرد های پایه ای و مهم سلول در جهت رشد و تکثیر مثل همانند سازی و ترجمه و تقسیم سلول  می شود.

کمبود زینک می تواند منجر به آپوپتوز و یا خودکشی سلولی شود.

مقدار نیاز روزانه در خانم های بزگسال 8 میلی گرم و در آقایان 14 میلی گرم است که تا 40 میلی گرم قابل افزایش می باشد.این مکمل بهتر است به همراه غذا مصرف شود.

به منظور کاهش علایم سرماخوردگی بهتر است در 48 ساعت ابتدایی آغاز علایم مصرف شود.

 

KEYHAN

هرگونه انتقاد و پیشنهاد خود را با ما در میان بگذارید

آدرس : تهران - گیشا - کوی نصر - کوچه دوم - پلاک 23 - داروخانه کیهان

تلفن تماس : 88277635 - 021

ایمیل :keyhanpharmacy@gmail.com

logo-samandehi

Desing By adib-it Group