داروخانه کیهان


هرگونه انتقاد و پیشنهاد خود را با ما در میان بگذارید

keyhanpharmacy@gmail.com

با ما در تماس باشید

88277635 - 021

آدرس

تهران : گیشا , کوی نصر , کوچه دوم , پلاک 23 , داروخانه کیهان2018-11-14 17:23:35 بازدید: 748

گارسینیا گامبوجیا و فواید ان

گارسینیا گامبوجیا چیست ؟ 

گارسینیا گامبوجیا با نام علمی GARCINIA GUMMI GUTA  یک نوع میوه زرد تا سبزرنگ کوچک میباشد که بخش مورد استفاده ان برگ های ان است . میئه ان ترش مزه بوده که الته معمولا بصورت تازه مصرف خوراکی ندارد و معمولا از عصاره برگ های ان استفاده میشود . پوست میوه گارسینیا گامبوجیا غنی از هیدروکس سیتریک اسید یا همان (HCA) میباشد که ترکیب فعال در گارسینیا در واقع همین ماده است که سبب کاهش ورزن میشود . 

مطالعات اخیر بیانگر ان است که مصرف گارسینیا گامبوجیا در مدت زمان 4-2 هفته میتواند کاهش وزنی معادل 2 کیلوگرم را داشته باشد . ( البته این کاهش وزن وابسته به میزان گارسینیا گامبوجیای موجود در ترکیب هست که بهترین میزان ان 300 الی 500 میلیگرم میباشد که در محصول THERMO-X این مقدار فراهم شده است ) 

اما چگونگی اثر گذاری گارسینیا گامبوجیا در لاغری : 

1) کاهش اشتها : مصرف این مکمل غذایی سبب افزایش تولید سروتونین خواهد شد که از این طریق سرکوب شدن اشتها را به همراه دارد .

2 ) سبب مهار تولید چربی و کاهش چربی نواحی اطراف شکم خواهد شد . 

در مطالعه ای که در سال 2016 میلادی در کشور کانادا انجام شده است ( UBC FACULTY OF SCIENCE )  نشان داده شده است که در هنگام مصرف مکمل حاوی گارسینیا گامبوجیا : 

- 10 درصد کاهش کلسترول 

- 15 درصد کاهش LDL ( لیپوپروتئین کم چگالی یا ال‌دی‌ال نوعی لیپوپروتئین هستند که به ال دی ال نیز معروفند. این دسته از لیپوپروتئین‌ها کلسترول را به بافتهای خارج کبدی انتقال می‌دهند. مقادیر سرمی بیش از حد این چربی‌ها ارتباط مستقیم با بروز بیماری کرنری قلبی دارد)

- 10 درصد کاهش تری گلیسیرید 

- 125 الی 250 درصد افزایش متابولیسم چربی  را خواهیم داشت . 

دیگر اثار مفید مصرف گارسینیا گامبوجیا : 

- بهبود هضم مواد غذایی 

- کنترل قند خون 

میزان مصرف روزانه : 

روزانه میتوان 3 قرص از مکمل های غذایی حاوی گارسینیا گامبوجیا را 30 الی 60 دقیقه قبل از غذا مصرف کرد . لازم به ذکر است که حتما در انتخاب محصول حاوی گارسینیا گامبوجیا میبایست دقت کرد . بهترین نوع از این محصولات ان هایی هیستند که حاوی 60-50 درصد هیدروکس سیتریک اسید هستند . ( معمولا روی جلد این محصولات ذکر میشود ) 

 

 

KEYHAN

هرگونه انتقاد و پیشنهاد خود را با ما در میان بگذارید

آدرس : تهران - گیشا - کوی نصر - کوچه دوم - پلاک 23 - داروخانه کیهان

تلفن تماس : 88277635 - 021

ایمیل :keyhanpharmacy@gmail.com

logo-samandehi

Desing By adib-it Group