داروخانه کیهان


هرگونه انتقاد و پیشنهاد خود را با ما در میان بگذارید

keyhanpharmacy@gmail.com

با ما در تماس باشید

88277635 - 021

آدرس

تهران : گیشا , کوی نصر , کوچه دوم , پلاک 23 , داروخانه کیهان2018-10-23 19:40:10 بازدید: 552

فواید مصرف کرومیوم پیکولینات

کرومیوم در واقع یک ماده معدنی میباشد که به حالت های متفاوتی ( فرم های مختلف ) مجود دارد. این ماده معدنی در واقع یک ماده غذایی ضروری برای بدن محسوب میشود که میبایست در رژیم غذایی جضور داشته باشد . به عنوان مثال قسمتی از مولکول کرومیوم , کرومودولین نام دارد که سبب تقویت عملکرد هورمون انسولین میشود . ( انسولین هورمونی است که از پانکراس ترشح میشود و نقش ان به زبان ساده تنظیم قند خون است ) . نکته جالب توجه این است که کرومیوم میزان جذبی کم تر از 2.5 درصد در روده اما فرم ملح ان که کرومیوم پیکولینات نام دارد جذبی به مراتب بهتر دارد . 

فواید مصرف کرومیوم پیکولینات : 

1) در افراد سالم هورمون انسولین نقش مهمی در تنظیم میزان قند خون دارد اما در افراد مبتلا به دیابت پاسخ بدن به هورمون انسولین و یا ترشح انسولین دچار اختلال شده است . مطالعات اخیر نشان داده است که مصرف کرومیوم پیکولینات میتواند سبب بهبود وضعیت قند خون فرد مبتلا به دیابت شود لذا مصرف کرومیوم پیکولینات به عنوان یک مکمل غذایی و نه دارو در رژیم غذایی افراد مبتلا به دیابت تیپ 2 توصیه میشود چرا که سبب کاهش قند خون و پاسخگویی بهتر بدن به انسولین میشود . 

2) در مطالعات سال 2015 میلادی در دانشگاه اریزونا امریکا اثبات شد که مصرف ملح کرومیوم پیکولینات سبب کاهش اشتها و کاهش وزن خواهد شد. این مطالعه بر روی 622 نفر که دچار چاقی ( over weight ) بودند انجام شده است . در طی 2 ماه بررسی مشخص شد که به طور میانگین بین 3-2 کیلوگرم از وزن افراد کاسته شده است که این میزان از کاهش ورن , کاهش وزنی طبیعی بوده و سبب اسیب رسانی به بدن نخواهد شد . 

منابع کربوهیدرات : 

برای جذب کربوهیدرات توصیه میشود از مواد غذایی که به میزان کافی دارای فسفر , پتاسیوم و ویتامین B6 را دارند استفاده شود . این مواد غذایی عبارتند از : مواد غذایی حاوی غلات - فلفل سیاه - نعنا - فراورده های گوشتی 

عوارض : مانند هر ماده دیگری استفاده بیش از حد از کرومیوم نیز میتواند عوارضی را در پی داشته باشد لذا مصرف بیش از حد ان نیز توصیه نمیگردد . از جمله عوارض مشاهده شده در مصرف بیش از حد کرومیوم میتوان : حالت تهوع - سردرد و سرگیجه - راش های پوستی . 

KEYHAN

هرگونه انتقاد و پیشنهاد خود را با ما در میان بگذارید

آدرس : تهران - گیشا - کوی نصر - کوچه دوم - پلاک 23 - داروخانه کیهان

تلفن تماس : 88277635 - 021

ایمیل :keyhanpharmacy@gmail.com

logo-samandehi

Desing By adib-it Group