داروخانه کیهان


هرگونه انتقاد و پیشنهاد خود را با ما در میان بگذارید

keyhanpharmacy@gmail.com

با ما در تماس باشید

88277635 - 021

آدرس

تهران : گیشا , کوی نصر , کوچه دوم , پلاک 23 , داروخانه کیهان2018-06-04 00:39:55 بازدید: 464

غنی از پروتئین

4 منبع غذایی حاوی پروتیین  بالا و مفید برای بدن :

سینه ی مرغ حاوی پروتئین بالا و عضله ساز:

سینه ی مرغ حاوی ۳۰٪ پروتئین است و بیش از ۵۰% پروتئین مورد نیاز شما را در یک وعده ی ۱۰۰ گرمی شامل میشود..

این ماده غذایی مورد علاقه ی بدنسازان و کسانی است که به دنبال اضافه کردن عضلات خود هستند. سینه ی مرغ در مقایسه با سایر قسمت های مرغ مانند ران، حاوی پروتئین بیشتر و چربی کمتر است.

بنابراین سینه مرغ نه تنها به عضله سازی کمک می کند، بلکه به شما کمک می کند تا چربی از دست بدهید، به همین دلیل است که در بسیاری از برنامه های رژیم غذایی لاغری گنجانده می شود.

سینه ی مرغ یک منبع خوب از مواد معدنی مانند منیزیم، آهن و همچنین ویتامین های ب ۶ و ب ۱۲ می باشد. سینه مرغ حاوی کلسترول می باشد، بنابراین برای بالا نرفتن کلسترول از حد طبیعی، باید حواستان به مصرف آن باشد.

ماهی قزل آلا حاوی پروتئین بالا و عضله ساز

 

ماهی قزل آلا اغلب به عنوان یک غذای سالم محسوب می شود که شما باید چند بار در هفته از آن بخورید، نه فقط برای محتوای پروتئین آن، بلکه به دلیل امگا ۳ که در آن وجود دارد. اگر شما به دنبال پروتئین هستید و می خواهید در رژیم گوشت، حاوی مرغ و گوشت گاو تغییری دهید، ماهی انتخاب بسیار خوبی است.

امگا ۳ ماهی قزل آلا مهم تر از پروتئین آن در نظر گرفته می شود، زیرا راه های مختلفی برای دریافت پروتئین و راه های کمی برای دریافت امگا ۳ وجود دارد. ماهی قزل آلا برای دو تا از مهمترین ارگانهای بدن یعنی قلب و مغز، سودمند است و فقط به خاطر وجود امگا ۳ در آن است.

 

بادام حاوی پروتئین بالا و عضله ساز

 

بادام و دیگر آجیل ها می توانند مقادیر متنوعی از پروتئین شما را فراهم کنند. آنها همچنین پروتئین، فیبر و چربی های سالم را در اختیار شما می گذارند، سه عاملی که در شما احساس رضایت ایجاد می کند.

بادام، چربی نسبتا زیادی دارد، بنابراین قاعده کلی این است که برای جلوگیری از اضافه وزن، در روز بیشتر از یک مشت از آن نخورید. یکی از مهم ترین مواردی که بادام حاوی آن می باشد، چربی های سالم مونو و پلی غیر اشباع شده است. این چربی ها در صورت نیاز به کاهش چربی و حفظ وزن سالم کمک می کنند

تخمه ی کدو حاوی پروتئین بالا و عضله ساز

تخمه های کدو تنبل برای سلامتی بسیار مفیدند و حاوی پروتئین بالایی هستند. تخمه ی کدو تنبل مواد معدنی قابل توجهی دارد. تخمه کدو تنبل سرشار از منیزیم و روی است که برای عملکرد پمپ قلب و همچنین حفظ حال خوب، نیاز است.

حفظ سطح بالای روی برای جلوگیری از سرطان پروستات در مردان، مفید است. در تخمه های کدو تنبل تریپتوفان وجود دارد، که یک اسید آمینه ی طبیعی است و به تولید ملاتونین کمک می کند، هورمونی که به شما می گوید زمان خواب است، و به تنظیم زمان خواب کمک می کند.

نه تنها تخمه ی کدو تنبل، بلکه تخمه ی آفتابگردان و تخم کتان نیز مقدار زیادی پروتئین دارند، بنابراین می توانید دانه های متنوعی برای تامین پروتئین انتخاب کنید.

 

KEYHAN

هرگونه انتقاد و پیشنهاد خود را با ما در میان بگذارید

آدرس : تهران - گیشا - کوی نصر - کوچه دوم - پلاک 23 - داروخانه کیهان

تلفن تماس : 88277635 - 021

ایمیل :keyhanpharmacy@gmail.com

logo-samandehi

Desing By adib-it Group